Jak się przygotować na pierwsze spotkanie?

04/01/2017 Z pamiętnika behawiorysty, Z psem na codzień
interpretacja zachowań psa

Bezpieczeństwo

Jeżeli zgłaszasz się do mnie ponieważ Twój pies jest agresywny wobec ludzi, proszę uprzedź mnie o tym. Zorganizujemy spotkanie tak, aby Twoje, Twojego psa oraz moje bezpieczeństwo nie było narażone, oraz aby każdy czuł się komfortowo. 

Jeżeli Twój pies lub kot ma problemy zdrowotne lub jest uczulony na niektóre składniki, poinformuj mnie o tym przed spotkaniem. Dzięki temu będę mogła zabrać ze sobą odpowiednie przysmaki i zabawki. 

Filmik

W diagnozie problemu bardzo pomocne są nagrania, na których widać jak pies prezentuje niepożądane zachowanie. Jeżeli masz taką możliwość nagraj filmik, zwłaszcza jeżeli zachowanie występuje podczas Twojej nieobecności (na przykład gdy zostaje sam w domu). Im więcej sytuacji zobaczę tym szybciej będę w stanie ocenić podłoże zachowania i dopasować do niego plan działania.

Motywacja

Podczas konsultacji wprowadzam ćwiczenia mające pomóc właścicielom kontrolować zachowanie ich zwierząt. Stosuje metody oparte o pozytywne wzmacniane, czyli nagradzam zachowania, które chcę aby się powtarzały. Do nagradzania wykorzystuje między innymi smakołyki. Dlatego proszę aby w dniu konsultacji pies był głodny, dzięki temu jedzenie będzie dla niego wartościową nagrodą.​

Nagrody

Na pierwszą konsultacje oraz każdy trening przygotuj ulubione zabawki oraz smakołyki Twojego psa lub kota. Dodatkowo mogą przydać się: obroża (zwykła – nie stosuje obroży zaciskowych, elektrycznych dławików lub kolczatek) oraz smycz (najlepiej nie typu flexi).

Zosia Zaniewska-Wojtków
Specjalista ds. behawiorystyki psów

Zobacz również:
https://psiedszkole.pl/pierwsze-konsultacje-psiego-behawiorysty/
https://psiedszkole.pl/wywiad-psiego-behawiorysty/

← Nowszy wpis
Inne z tej kategorii
23/06/2020 Z psem na codzień
Psi behawiorysta – kto to?

Kiedy opiekun psa zdaje sobie sprawę, że nie jest sobie w stanie sam poradzić z problemowych zachowaniem swojego psa, rozpoczyna […]

pies wykonujący polecenie
11/06/2020 Z psem na codzień
Jak nauczyć psa komend?

Komendy dla psa, lub inaczej „hasła”, są kluczowym elementem w treningu psa. To z ich pomocą wskazujemy psu o jakie […]

01/06/2020 Z psem na codzień
Pozytywne szkolenie psów

Wiele opiekunów psów zadaje sobie często pytanie jak wyszkolić psa. Obecnie zmienia się podejście do zwierząt na lepsze, rośnie świadomość […]

Zapisz się Rysunek psa
Facebook Instagram Zaloguj się

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

×