Jak się przygotować na pierwsze spotkanie?

04/01/2017 Z pamiętnika behawiorysty, Z psem na codzień
interpretacja zachowań psa

Bezpieczeństwo

Jeżeli zgłaszasz się do mnie ponieważ Twój pies jest agresywny wobec ludzi, proszę uprzedź mnie o tym. Zorganizujemy spotkanie tak, aby Twoje, Twojego psa oraz moje bezpieczeństwo nie było narażone, oraz aby każdy czuł się komfortowo. 

Jeżeli Twój pies lub kot ma problemy zdrowotne lub jest uczulony na niektóre składniki, poinformuj mnie o tym przed spotkaniem. Dzięki temu będę mogła zabrać ze sobą odpowiednie przysmaki i zabawki. 

Filmik

W diagnozie problemu bardzo pomocne są nagrania, na których widać jak pies prezentuje niepożądane zachowanie. Jeżeli masz taką możliwość nagraj filmik, zwłaszcza jeżeli zachowanie występuje podczas Twojej nieobecności (na przykład gdy zostaje sam w domu). Im więcej sytuacji zobaczę tym szybciej będę w stanie ocenić podłoże zachowania i dopasować do niego plan działania.

Motywacja

Podczas konsultacji wprowadzam ćwiczenia mające pomóc właścicielom kontrolować zachowanie ich zwierząt. Stosuje metody oparte o pozytywne wzmacniane, czyli nagradzam zachowania, które chcę aby się powtarzały. Do nagradzania wykorzystuje między innymi smakołyki. Dlatego proszę aby w dniu konsultacji pies był głodny, dzięki temu jedzenie będzie dla niego wartościową nagrodą.​

Nagrody

Na pierwszą konsultacje oraz każdy trening przygotuj ulubione zabawki oraz smakołyki Twojego psa lub kota. Dodatkowo mogą przydać się: obroża (zwykła – nie stosuje obroży zaciskowych, elektrycznych dławików lub kolczatek) oraz smycz (najlepiej nie typu flexi).

Zosia Zaniewska-Wojtków
Specjalista ds. behawiorystyki psów

Zobacz również:
https://psiedszkole.pl/pierwsze-konsultacje-psiego-behawiorysty/
https://psiedszkole.pl/wywiad-psiego-behawiorysty/

← Nowszy wpis
Inne z tej kategorii
Psie behawiorystki
19/11/2019 Pies w nauce, Z pamiętnika behawiorysty
Choice, Control and Communication, czyli relacja z konferencji nt. zachowań zwierząt, która odbyła się w miniony weekend w Szwecji.

W miniony weekend spora część teamu Psiedszkola poleciała do Szwecji na międzynarodową konferencję: Choice, Control & Communication, czyli CCC2019! Było […]

problem z sikaniem u psów
13/11/2019 Z psem na codzień
Jak oduczyć psa sikania w domu?

Kto nie lubi małych szczeniaczków? Są słodkie, puszyste, ciapowate i… sikają gdzie popadnie. Praktycznie każdy opiekun szczeniaczka z pewnością zderzył […]

wywiad Zofii Zaniewskiej Wojtków z Chiragiem Patelem
12/09/2019 Pies w nauce, Z psem na codzień
Wywiad Zosi Zaniewskiej-Wojtków (Psiedszkole) z Chiragiem Patelem (Domesticated Manners). Część 1

Znany na całym świecie behawiorysta i trener zwierząt Chirag Patel odpowiada na kilka pytań Zosi Zaniewskiej-Wojtków. Między innymi poruszane są […]

Zapisz się Rysunek psa
Facebook Instagram Zaloguj się

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

×