FAQ

Tutaj odpowiemy na najczęściej zadawane pytania.

Dlaczego warto wcześnie zacząć naukę z psem?

Doświadczenia jakie pies zbiera podczas bycia szczeniakiem mają największy wpływ na jego zachowania w późniejszym życiu. Pies do 4 miesiąca jest ciekawski i chętny do współpracy. Z czasem staje się coraz bardziej wycofany przed sytuacjami, których nie poznał. Okres ten nazywa się okresem socjalizacji. Dodatkowo trenując z psem od małego możemy uniknąć najczęstszych błędów wychowawczych, przez co nie kształtują i nie utrwalają się złe nawyki. Dlatego jesteśmy zwolennikami jak najwcześniejszego rozpoczęcia treningu z psem.

W jakim wieku pies jest gotowy na szkolenie?

Badania pokazują, że 7 tygodniowy szczeniak jest w stanie się uczyć tak samo jak dorosły pies, więc nie musimy się obawiać, że 2-3 miesięczny szczeniak nie będzie jeszcze gotów na naukę. Techniki powinny być oparte o system motywowania, nagradzania i dostosowane do emocji zwierzaka, dlatego w naszej szkole stawiamy duży nacisk na empatyczne podejście trenerów. To dobry czas, aby zapisać się z psem do szkoły. Z drugiej strony mieliśmy na szkoleniu psiaki w wieku 13 lat i też bardzo dużo się nauczyły.

Kto powinien przyjść na szkolenie?

Każdy opiekun z psem jest mile widziany na naszych zajęciach. Jeżeli nie masz większych problemów z zachowaniem swojego psa jak agresja, nadmierna szczekliwość czy lękliwość, dobrym pomysłem będzie szkolenie grupowe, gdzie psy nauczą się pracować przy innych psach, Wasza relacja się wzmocni, przez co psiaki będą mniej kłopotliwe na spacerach. Jeżeli pojawiają się wspomniane „problemy behawioralne”, skorzystaj z pomocy indywidualnej jednego z naszych behawiorystów.

Co zabrać ze sobą na szkolenie?

Przede wszystkim psa i dobre nastawienie 🙂 A poza tym przydadzą się: smakołyki małych rozmiarów w dużych ilościach (najlepiej kilka rodzajów, aby można było zrobić zamianę, gdy jedne się znudzą), saszetka, w której możemy je schować, dwie takie same zabawki do przeciągania  (w naszej szkole można kupić szarpaki naszej produkcji), smycz około 2,5-3 metrową oraz wygodną obrożę lub szelki dla psa.

Czy osoby prowadzące kurs mają kwalifikację do wykonywania swojego zawodu?

W naszej szkole zatrudniamy tylko profesjonalnych, certyfikowanych trenerów i behawiorystów, którzy mają potwierdzone kwalifikacje pracy z psami oraz z ich opiekunami. Każdy z nich skończył szkolenie trenerskie, przeszedł szereg praktyk, potem staż. Cała edukacja trwa latami. Dodatkowo każdy trener pracuje według wysokich standardów zarówno w kontekście pracy z psami jak i ich opiekunami stworzonych przez założycieli szkoły – Zosię Zaniewską-Wojtków i Piotra Wojtków.

Jak przygotować siebie i psa na zajęcia?

Dobrze, aby pies był wypoczęty i zmotywowany, ale też pamiętaj, aby przed zajęciami pójść z psem na spacer, na którym może załatwić potrzeby fizjologiczne. Dobrze przyjechać 15 minut przed zajęciami, aby pójść z psem na krótki spacer. W lokalizacjach, w których prowadzimy zajęcia na zewnątrz, dobrze przygotować ubranie adekwatne do pogody.

Ile godzin kursów jest potrzebne aby wyszkolić mojego psa?

Każdy pies uczy się w różnym tempie, ale musimy pamiętać, że uczy się całe życie. Nasz program przygotowaliśmy na bazie kilkunastoletniego doświadczenia w pracy z psami i większość psów i opiekunów w cyklu 7 spotkań raz w tygodniu są w stanie nauczyć swoje psy podstawowych umiejętności, które mamy zawarte w programie. Po każdych zajęciach zadajemy naszym kursantom prace domowe, mówimy jak trenować samodzielnie podczas spacerów, co sprawia, że nauka idzie sprawnie. Każdy tydzień ma też swój temat przewodni, który omawiamy w formie webinarów, gdzie nasi kursanci mogą się więcej dowiedzieć o problemach z brakiem przywołania, zjadaniem odpadków, ciągnięciem na smyczy, komunikacji psów, socjalizacji szczeniąt i innych.

Jak mogę zapisać psa na szkolenie?

Zapisy odbywają się przez wykupienie kursu w naszym sklepie online Kursy Psiedszkola | Kategorie produktów | Wojtków Szkolenia – kursy zawodowe i szkolenia dla opiekunów psów (wojtkowszkolenia.pl). Po przejściu do sklepu można wybrać zajęcia w jednej z trzech lokalizacji i w dogodnym terminie.

Jak wygląda szkolenie grupowe?

Przede wszystkim pracujemy w małych grupach, maksymalnie 4-6 psów, co daje nam komfort spojrzenia na każdego psa indywidualnie. Podczas każdego spotkania trener prezentuje ćwiczenia, omawia jaki jest ich cel, prosi kursantów o wykonanie i stara się tak moderować, aby wszyscy wykonywali zadania poprawnie. Na koniec zadawana jest praca domowa.  Po zapisie na kurs w mailu organizacyjnym wysyłamy dostęp do strefy online, a po każdym spotkaniu wysyłamy maila z podsumowaniem zajęć. Dzięki temu każdy uczestnik może bez większego problemu osiągnąć założone cele.

Jak często ćwiczyć z psem?

Najlepiej organizować kilka lub kilkanaście krótkich serii ćwiczeń w ciągu dnia. Krótkie sesje wykonywane często dają dużo lepsze efekty niż np. jeden godzinny trening dziennie. Nie oznacza to, że musimy co chwila się zrywać, aby trenować z psem. Spróbujmy w nasz naturalny schemat dnia wplatać krótkie sesje. Np. na każdy spacer zabierajmy ze sobą smakołyki, zabawki i wykonajmy kilka 2-5 minutowych sesji. To już bardzo dużo nam da. Możemy też w ciagu dnia wykonać kilka sesji w domu, np. gdy czekamy aż woda zagotuje się na herbatę lub jest przerwa reklamowa w filmie lub meczu, który oglądamy.

Które szkolenie będzie dla mojego psa najlepsze?

Jeżeli masz szczeniaka do 5 miesiąca życia – zapisz się na kurs Maluchy. Gdy Twój pies ma więcej niż 5 miesiący – zapraszamy na kurs Starszaki. Na kurs Starszaki mogą przychodzić psy starsze, nie mamy górnego limitu wieku. Jeżeli Twój pies ma problemy behawioralne jak agresja, duża lękliwość, jest reaktywny lub nadpobudliwy – skorzystaj z konsultacji indywidualnej z behawiorystą

Zapisz się Rysunek psa
Facebook Instagram Zaloguj się

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

×