Harmonizowanie z psem

21/02/2023 Pies w nauce, Z psem na co dzień

Podążanie za psem – modny slogan czy rzeczywista poprawa relacji? Czy harmonizowanie się z psem pomoże nam lepiej zrozumieć się z czworonogiem?

Harmonizowanie się polega na dopasowaniu swojego ruchu, tempa oraz sposobu poruszania się do tego, co robi pies. Opiekun stara się dostroić do wysyłanych przez pupila sygnałów. Dzięki temu pies zaczyna czuć się pewniej i bezpieczniej. Jest to bardzo pomocne narzędzie na początku terapii lub w pracy z psami mocno lękliwymi lub agresywnymi. 

Na co warto zwrócić uwagę przy harmonizowaniu się z psem?

Czy tak ma wyglądać już każdy spacer?

Podążanie za psem na spacerze może być wyzwaniem. Nie zawsze też spełnią się nasze marzenia o pełnym spokoju i harmonii wspólnym wyjściu. Nie zniechęcaj się! Nie każdy spacer musi być idealny oraz nie zawsze uda Ci się zaaranżować takie wyjście. Staraj się po prostu ćwiczyć jak najczęściej. Poobserwuj swojego czworonoga, zobacz co podczas Waszego wspólnego czasu sprawia mu największą przyjemność. Spróbuj zwrócić uwagę na subtelne sygnały, które Ci wysyła odnośnie kierunku, tempa czy samopoczucia. Czy ma ochotę na spotkanie z idącym niedaleko psem a może właśnie próbuje go uniknąć? Dzięki tej wiedzy wzmocnisz Waszą relację, zwiększysz psie poczucie bezpieczeństwa i dowiesz się całkiem nowych rzeczy o swoim czworonogu. 

Harmonizowanie a relacja

Pisząc książkę „W Harmonii z Psem” chcieliśmy przybliżyć Ci sposoby komunikacji psów, wysyłanych przez nie sygnałów i możliwych interpretacji. Nie zawsze łatwo opisać dokładnie dane zachowanie, przedstawić delikatne niuanse i kontekst całej sytuacji, dlatego stworzyliśmy książkę, w której część tekstowa łączy się z filmową. Jest interaktywnym wydaniem wprowadzającym Cię w świat psich rozmów, emocji i społecznych zależności. Dzięki przypisanym do fragmentów tekstu – QR codom zobaczysz dane zachowania i interpretacje w praktyce!  Chcemy byście lepiej rozumieli swoje psy i zobaczyli co próbują nam powiedzieć. Zobacz jak harmonizować się z psem i poznaj tajniki psiej komunikacji!

Autorka tekstu: Małgorzata Wróbel

Poprzedni wpis →
Inne z tej kategorii
24/01/2023 Z psem na co dzień
Wąsy u psa. Po co psu wąsy?

Wyobraźcie sobie grudniowe popołudnie. Wracacie z pracy po zmroku, jest zimno, mokro, a z nieba pada bliżej nieokreślona kasza, która […]

03/01/2023 Pies w nauce, Porady, pomysły, wskazówki, Z psem na co dzień
Książka „W Harmonii z Psem”

Kiedyś ze zwierzętami rozmawiał Doktor Dolittle i choć jako dziecko uwielbiałem tę serię książek, to teraz wiem, że była to […]

19/12/2022 Porady, pomysły, wskazówki, Z psem na co dzień
Pomysły na prezent dla psa i psiarza

Idealny prezent dla psa nie istnieje? Koniecznie zobacz nasze propozycje! Wybrane przez behawiorystę, cieszące opiekunów i co najważniejsze – uwielbiane […]

Zapisz się Rysunek psa
Facebook Instagram Zaloguj się

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

×