Ewa Kalińska

pracuję jako: trener tropienia użytkowego
miejsce: Łomianki i Warszawa
specjalizuję się w: tropieniu użytkowym

telefon: 660 018 544

O mnie

Z wykształcenia jestem historykiem Holocaustu, ale zawodowo pracuję jako trener i behawiorysta psów. Ukończyłam z oceną doskonałą kurs trenerski w szkole Piotr Wojtków Szkolenia, a także kurs COAPE (​Centre Of Applied Pet Ethology​) n​ a behawiorystę psów. Działam także jako Dwa Fafle (​www.2fafle.pl​) i od ośmiu lat piszę bloga ​www.piesberek.pl​. Obecnie jestem opiekunką trzech wspaniałych psów – setera szkockiego, springer spanielki i kundelka seniora z adopcji.

Moją największą pasją jest tropienie użytkowe (mantrailing). Możliwości psiego nosa są niesamowite, a tropienie pomaga przewodnikowi poznać jak pies pracuje z zapachem. Z moim obecnie ośmioletnim seterem szkockim Berkiem tropię już od prawie 6 lat, natomiast z moją springerką tropię od prawie 2 lat. Uczestniczyłam w treningach mantrailingu u sześciu trenerów, gdzie miałam okazję zgłębiać swoją wiedzę i zdobywać doświadczenie. Każdy taki trening to ogromna inspiracja do dalszego działania, i spojrzenia na pracę na śladzie w nowy sposób. Przygoda z mantrailingiem nigdy się nie kończy, bo nie ma dwóch takich samych śladów i tak samo tropiących psów.

W swojej pracy przywiązuję wagę do komfortu psychicznego psa i budowania relacji pomiędzy opiekunem a jego czworonogiem, która zawsze powinna być oparta na zrozumieniu i szacunku dla potrzeb zwierzęcia.

Na zajęciach z tropienia skupiam się na budowaniu i wzmacnianiu określonych umiejętności psa poprzez przepracowanie na odpowiednio ułożonych śladach konkretnych sytuacji jakie mogą potem spotkać psa mantrailingowego i jego opiekuna na już bardziej zaawansowanych treningach. Z czasem pies zaczyna wykorzystywać swoje doświadczenia z treningów i skutecznie rozpracowywać nawet skomplikowane ślady. Natomiast przewodnik uczy się interpretować zachowanie psa na śladzie i wspierać jego pracę.

Moja oferta:

W Psiedszkolu prowadzę treningi tropienia użytkowego.

Zapisz się na szkolenie lub napisz do mnie

Chcę zapisać się na spotkanie

  Płeć psa
  Czy pies/suka są kastrowane? *
  Chcę napisać w innej sprawie

   Facebook Instagram Zaloguj się

   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

   ×